sobota, 19 maja 2012

Lekkie stopy

Co prawda, pogoda płata nam figle, raz świeci słońce i w cieniu mamy 30 stopni, a raz ledwie 12, to niewątpliwie zbliża się lato. Możemy to również zaobserwować po obuwiu jakie nosimy, zaczynają się pojawiać klapki, sandały i o ile stopy nie są ubrane w skarpety, to ukazują nam się również i one, w nie najlepszym niestety stanie. Zima pozostawia po sobie ślad w postaci popękanych pięt, suchej skóry, modzeli i często wrastających paznokci. Mimo, że nasza świadomość jest coraz większa do wyglądu naszych stóp nie przywiązujemy jednak dużej wagi- niestety. Piękny makijaż, zadbane dłonie, dopasowany strój i... przykra niespodzianka w butach. Na szczęście są łatwe sposoby, by nasze stopy wyglądały równie pięknie jak my :)
Przed zabiegiem - peeling.
Ponieważ nacisk jakie jest wywierany przez nasze ciało na stopy zostawia na nich ślad w postaci modzeli (nagromadzonego naskórka w miejscu największego ucisku),  należy naszej skórze pomóc w złuszczaniu i pozbywaniu i się skóry. Możemy użyć tarki, pumeksu, peelingu cukrowego lub wszelkich innych peelingów (niedługo wylegując się na plaży postarajmy się wygładzić stopy peelingiem z piasku). Skóra będzie odświeżona, a stosując peelingi regularnie pomożemy utrzymać jej dobrą kondycję i wygląd (żegnajcie pękające pięty!).
Odżywienie z maski.
Po wykonaniu peelingu, jeśli mamy na to czas możemy odżywić swoją skórę przy pomocy maseczki. Nie musimy wcale kupować specjalnych masek do stóp (choć zawierają składniki np. hamujące potliwość), możemy użyć masek do twarzy (nawilżających, odżywczych), one również pomogą nam utrzymać skórę stóp w dobrej kondycji.
Krem numerem jeden.
Peeling i maska jednak nie wystarczą, najczęściej używanym kosmetykiem do stóp powinien być krem. Dobrze jeśli w swoim składzie zawiera mocznik (INCI: urea), który w niskim stężeniu dobrze nawilża (Bielenda Professional 500ml cena detal ok 49zł). Kremy do stóp zawierają również mentol (INCI: menthol), który dodatkowo odświeża i chłodzi stopy oraz szereg innych składników, które sprawiają, że skóra stóp jest gładka i nawilżona.


Problemy.
Wraz z upałami wiele osób boryka się z problemem spuchniętych stóp. Niestety oprócz żeli chłodzących, leżenia z nogami uniesionymi w górę, i noszenia nieuciskających skarpet, nie da się inaczej pomóc. 
Hallux (paluch koślawy) przypadłość głównie dotykająca kobiety ze względu na niewygodne obuwie, ciążę oraz niestety przez genetykę. O ile możemy im zapobiegać lub łagodzić, usunąć całkowicie da się je chirurgicznie.
Wrastające paznokcie to również efekt noszenia niewygodnego obuwia, jednak częściej nieprawidłowego obcinania paznokci, które powinny być obcinane "na prosto" bez łuków, które to właśnie, gdy paznokieć odrasta, wrastają się boleśnie w wał paznokciowy. Wrastającego paznokcia możemy pozbyć się u kosmetyczki, która ma specjalizację podologiczną, w przeciwieństwie od chirurga, który wyrwie cały paznokieć, podolog założy klamrę korygującą, po zabiegu ulga jest odczuwalna niemal natychmiast.

Mimo pielęgnacji domowej warto wybrać się raz na jakiś czas do kosmetyczki, która wykona również relaksujący masaż oraz upora się z tym, z czym my nie możemy sobie poradzić (np. modzele).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawione komentarze i zapraszam ponownie :)

W razie pytań proszę o kontakt:)