wtorek, 8 maja 2012

Moc złuszczenia

Peeling (ang. złuszczyć) to zabieg polegający na złuszczeniu martwych komórek naskórka. . Peelingi dzielimy na mechaniczne, chemiczne, fizyczne i biologiczne.
Peelingi mechaniczne to między innymi peeling ziarnisty, brushing oraz mikrodermabrazja.
Peeling ziarnisty to taki rodzaj peelingu, który zawiera wszelkiego rodzaju drobiny ścierne, od rozdrobnionych pestek owoców, łupin orzechów, nasiona lub kuleczki polietylenowe. Nakłada się go zwilżonymi dłońmi, następnie wykonujemy masaż. W peelingach do ciała wykorzystuje się sól lub cukier.
Brushing to rodzaj ścierania wykonywany przy użyciu aparatu wyposażonego w obrotową końcówkę- szczoteczkę.
Mikrodermabrazja  to zabieg, który jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Wykorzystuje się tu głowicę ścierną i podciśnienie obie dobierane do potrzeb klienta.
Peelingi chemiczne to również wykonywane w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza medycyny estetycznej. Do wykonywania peelingu chemicznego wykorzystuje się najczęściej kwasy z grupy AHA (jabłkowy, winowy, mlekowy, migdałowy) oraz innych grup np. BHA (kwas salicylowy).
Do grupy peelingów fizycznych zalicza się peeling kawitacyjny, w którym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe i zjawisko kawitacji. Jest to bardzo popularny zabieg w gabinetach kosmetycznych,ale coraz częściej na rynku dostępne są urządzenia do wykonywania zabiegów w domu.
Ostatnia grupa peelingów to peelingi biologiczne, zawierające enzymy (najczęściej papaina i bromelaina), które rozpuszczają naskórek. Jest to najłagodniejsza forma peelingu przeznaczona dla wszystkich rodzajów cer.
Zabieg złuszczania poprawia krążenie (przez masaż drobinkami, bądź głowicami), wspomagają też produkcję kolagenu, poprawia się też wygląd skóry, rozjaśnia się i jest gładsza. Niestety przy zbyt częstym stosowaniu peelingów nasza skóra może się do nich przyzwyczaić i przestać samodzielnie pracować.
W zakładce "Zrób to sama" przepis na peeling kawowy :)3 komentarze:

 1. no witamy witamy , co to za przerwa była?

  OdpowiedzUsuń
 2. kAWOWY JEST FAJNY DO CIAŁA, ALE JA NIE LUBIĘ TAKIEJ KAWY!
  I rzadko go robię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nienawidzę stosowac peelingów. Podobno nieumiejętny peeling niszczy skórę. Wolę, żeby zajęła się tym dobra medycyna estetyczna Wrocław i Pani kosmetolog :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawione komentarze i zapraszam ponownie :)

W razie pytań proszę o kontakt:)