czwartek, 13 grudnia 2012

Pamiętajmy o samokontroli!

Dziś piersi :) Ma je każda kobieta, małe dziewczynki marzą, by być dorosłe i móc nosić staniki, są różnej wielkości, kształtu, nie tylko wytwarzają pokarm dla dziecka, kiedy kobieta urodzi, są też jej atutem i symbolem seksualności. Gruczoł piersiowy (mlekowy) to największy gruczoł skóry, składa się z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Bardzo ważne jest, by dbać nie tylko o skórę, starając się utrzymać jej właściwy poziom nawilżenia, ale również i to co w środku, badając się codziennie! Tylko dzięki temu, kobieta jest w stanie poznać swoje piersi i wyczuć najmniejszą zmianę. Rak wykryty wcześnie jest całkowicie uleczalny! Co roku, na raka piersi umierają tysiące kobiet, większość z nich nigdy nie badała swoich piersi!!

Poniżej przedstawiam instrukcję jak należy samej badać swoje piersi:

Samobadanie piersi – pięć prostych kroków

1. Rozbierz się i stań przed lustrem z rękami opuszczonymi wzdłuż tułowia. Przyjrzyj się swoim piersiom pod kątem marszczenia się, wgłębienia skóry albo zmiany wielkości, kształtu lub symetrii.
2. Poszukaj tych samych objawów z rękami wzniesionymi nad głowę.
3. Zbadaj swoje piersi pod kątem obecności guzków lub zgrubień tkanki.
4. Sprawdź, czy brodawki nie są wciągnięte i czy nie ma na nich wydzieliny.
5. Zbadaj doły pachowe pod kątem guzków i zgrubienia tkanki.

dokładniejszy opis można znaleźć TUTAJ

Polecam też dobry krem :) Nowość firmy Arkana Biometryczny Krem do Szyi, Dekoltu i Biustu (109zł/200ml) Może dzięki temu, że trzeba będzie codziennie go wmasować, każda jego właścicielka będzie się kontrolować!
Źródła:
http://raknroll.pl/praktyczne-info/badanie-piersi
http://arkana.pl/aktualnosci/biomimetyczna-terapia-dla-biustu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawione komentarze i zapraszam ponownie :)

W razie pytań proszę o kontakt:)