wtorek, 27 listopada 2012

Mezoterapia mikroigłowa :)

Mezoterapia mikroigłowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinecie kosmetycznym. Postanowiłam zebrać trochę informacji, o których warto wiedzieć zanim wybierzemy się do kosmetyczki.

Co to jest roller?
Roller to specjalny wałek, który jest najeżony ostrymi igłami :) igły mogą mieć różną długość, która zależy od tego, którą częścią ciała będziemy się zajmować. Przyjmuje się, że igły do 1mm używamy na twarzy, dłuższe do innych części ciała np. brzuch, uda. Rollerem wykonujemy mikronakłucia skóry, które pozwalają nam na lepsze wprowadzenie składników aktywnych. Dzięki mikronakłuciom i tzw. kontrolowanemu uszkodzeniu naskórka, nasza skóra uruchamia mechanizmy obronne, regeneruje się, przez wzmożoną produkcję kolagenu. Poprawia się też ukrwienie skóry, przez co jej komórki są dodatkowo odżywione i dotlenione. 


Przebieg zabiegu w skrócie,bo każda kosmetyczka ma swój patent. Ten, który przedstawiam jest uniwersalny i najczęściej stosowany :)
-demakijaż
-peeling twarzy (tu są 2 szkoły. Albo wykonujemy peeling chemiczny, albo mechaniczny)
-dezynfekcja skóry
-wykonujemy stymulację dermarollerem z jednoczesnym wprowadzeniem serum
-nakładamy wyciszającą maskę
-zabieg kończymy nakładając krem

Ważne jest,by dermaroller był wyciągnięty przy nas! Powinien znajdować się w sterylnym opakowaniu. Jedno urządzenie jest wskazane dla jednej klientki!

Przeciwwskazania:
-zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry
-zdolność do tworzenia się keloidów- bliznowców
-alergie skórne
-skóry naczyniowe
-infekcje, stany gorączkowe
-nowotwory
-trądzik różowaty

Wskazania:
-rozstępy
-cellulit
-blizny potrądzikowe
-zmarszczki
-utrata jędrności
-skóra szara, pozbawiona blasku
-rozszerzone pory skóry

Ważną rolę odgrywa tez odpowiednia pielęgnacja skóry w warunkach domowych. Kosmetyczka powinna nam powiedzieć jak dbać o skórę po zabiegu.

Po zabiegu:
-nie korzystamy z sauny
-nie korzystamy z basenu
-nie wykonujemy makijażu (bezpośrednio oraz kilka godzin po zabiegu)
-przez 7dni nie wykonujemy peelingów
-nie opalamy się

Ceny zabiegu wahają się, są zależne od gabinetu, kosmetyków wykorzystywanych do zabiegu, ceny rollera. Najtańszy zabieg jaki znalazłam we Wrocławiu kosztował 250zł, najdroższy nawet 700zł.
Warto też wspomnieć o produktach używanych przy zabiegu, czyli o ampułkach, które wprowadzamy w głębsze warstwy skóry. Substancje w nich zawarte nie mogą zawierać sztucznych barwników, perfum, z racji tego, że są pakowane w sterylnych warunkach, rzadko znajdziemy tam też konserwanty. Ampułki wykorzystywane do mezoterapii mikroigłowej, ale również do tej igłowej (iniekcyjnej, czyli takiej, gdzie substancja jest bezpośrednio wstrzykiwana do skóry), to specjalny rodzaj ampułek.



Źródła:
http://www.mezoterapiamikroiglowa.pl/mezoterapia-mikroiglowa.html
http://arkana.pl/produkty/arkana-microneedle-therapy/arkana-skin-roller-set-zestaw-do-terapii-mikroiglowej

6 komentarzy:

  1. Jutro wybieram się w Krakowie do mojej kosmetyczki na ten właśnie zabieg,lekko denerwuję się bo w sumie nie wiem czego się spodziewać :)
    Liczę na poprawę kondycji mojej cery oraz na poprawę mojego owalu twarzy, zobaczymy czy się nie zawiodę:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja robiłam sobie rolkę na brzuch, ponieważ po ciąży zostały mi okropne rozstępy i jestem zachwycone :) po pierwszym zabiegu rozstępy wyraźnie się spłyciły, skóra zrobiła się bardziej jędrna. Polecam i mam nadzieję, że też Ci się spodoba :)

      Usuń
    2. Jestem po pierwszym zabiegu, nie był on aż tak straszny jak się nastawiłam :) po zabiegu skóra była lekko poczerwieniona, ale do przeżycia. Stała się lekko napięta. Po świętach wybieram się na 2 zabieg, zobaczymy czy mój owal się poprawi.

      Usuń
  2. Mezoterapia igłowa to bardzo dobry zabieg, który idealnie nawilża oraz ujędrnia skórę, ampułki do mezoterapii bardzo mocno potaniały i przy odrobinie dobrej woli, można samemu wykonać taki zabieg.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo ważna w przypadku przyrządów mających kontakt z płynami ustrojowymi jest dobra dezynfekcja lub sterylizacja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawione komentarze i zapraszam ponownie :)

W razie pytań proszę o kontakt:)